Upozornění

Otevírací doby nebo poskytované služby se mohou u podniků z důvodu COVID-19 lišit. Pokud si nejste jisti, ověřte si otevírací dobu kontaktováním daného podniku.

SNÍDANĚ

Café Placzek

V Café Placzek nám záleží na spokojenosti našich hostů. Přistupujeme k nim v duchu prvorepublikové úcty.


Jídla

Jsme si vědomi, že v dnešní uspěchané době se klade velmi malý důraz na výběr kvalitních potravin. Nabídka rychlého a nekvalitního občerstvení jen kvete. Spousta přírodních látek je nahrazena různými urychlovači, dochucovadly a syntetickymi látkami. U nás v Café Placzek máme však úplně jiný názor na to, jak se stravovat. Naší ideou je vytvořit místo pohody, plné vůní a chutí. Připravujeme zde domácí jídla a nápoje jen z těch nejkvalitnějších surovin a od pečlivě vybíraných dodavatelů. Dodržujeme tradiční recepty a postupy. Pátráme ve starých kuchařkách a pídíme se po receptech našich babiček i prababiček. Sledujeme zahraniční gastronomii a inspirujeme se jí. Nevyrábíme jen vlastní sirupy, ale i bylinné medy a ovocné klavely a marmelády. Zkrátka chceme, aby vám chutnalo jako od maminky :). I když jenaše kuchyně „jen“ kuchyní kavárenskou, snažíme se v ní připravit pro vás jídla zdravá a chuťově vyvážená.


Káva a nápoje

Podporujeme nejenom kreativitu našich kuchařů, ale i baristů, důkladně proško-lených kávových nadšenců. To oni pro vás vybírají ty nejlepší kávy z vyhlášených tuzemských i zahraničních pražíren. Kromě proměnlivé nabídky jednodruhových káv je stálicí na hlavním mlýnku naše vlastní směs, obsahující 80 % arabicy a 20 % robusty. Tuto směs pro nás praží specialisté přímo v Itálii. Baristé pracují s kávovarem nejvyšší řady Astoria Plus 4 You a naše kavárna se může pochlubit hned čtyřmi freshovými mlýnky – dvěma mlýnky značky Mahlkonig a dvěma od firmy Fiorenzato. Mléčné speciality baristé připravují z kvalitního plnotučného mléka, ale také z mléka sojového. V nabídce sladidel je cukr bílý, třtinový v biokvalitě, med nebo Stévie. Domácí nápoje jsou u nás opravdu domácími nápoji. Nejsme velkými zastánci komerčních nápojů, proto jsou v naší nabídce i limonády připravované z vlastních sirupů.


Dezerty

U nás jim říkáme láskominy. Jsou totiž připravovány s láskou a jejich síla je téměř militantní. Snad není třeba dodávat, že naše cukrářská práce je podpořena výběrem kvalitních surovin od vybraných dodavatelů a připravována ověřenými recepturami. U nás nedáváme prostor urychlovačům, ztužovadlům či syntetickým barvivům. Při takto na kvalitu náročné přípravě se snažíme, aby se dezerty staly cenově přijatelné snad téměř pro každého. Snížená kvalita surovin samozřejmě snižuje cenu dezertů, ale to se neslučuje s filozofií Café Placzek. Naši cukráři se neustále sebevzdělávají, navštěvují tématicky zaměřené kurzy, nakukují pod ruce světově uznávaným mistrům, studují na zahraničních serverech, ale v poslednídobě se zaměřují i na velmi oblíbený homemade styl.


Fotogalerie


Hodnocení pro Café Placzek

Vaše zkušenosti z první ruky opravdu pomáhají ostatním návštěvníkům. Děkujeme Vám!


Hodnocení

Reference

Žádné recenze

Tento podnik dosud nikdo nehodnotil.
Buďte první a napište recenzi.

Hodnocení

?

Otevírací doba

  • Pondělí 07:00 - 21:00
  • Úterý 07:00 - 21:00
  • Středa 07:00 - 21:00
  • Čtvrtek 07:00 - 21:00
  • Pátek 07:00 - 21:00
  • Sobota 07:30 - 20:00
  • Neděle 07:30 - 20:00